ازحریم خصوصی خود محافظت کنید

Domain Privacy Protection یا ID-Protection چیست و چگونه عمل میکند؟
از آنجایی که پس از ثبت دامنه، اطلاعات دامنه در دیتابیس Domain Privacy Protection به صورت عمومی اعلام می‌ گردد، این نگرانی برای مالک دامنه وجود دارد که اطلاعات شخصی وارد شده برای ثبت دامنه، مورد سواستفاده قرار گیرد یا هرز نگارها (spammer) از ایمیل وارد شده در اطلاعات دامنه برای ارسال ایمیل‌های spam به صاحب دامنه استفاده کنند. برای رفع این نگرانی‌ها، سرویس Domain Privacy Protection ایجاد شده است.

Domain Privacy Protection سرویسی است که از سوی برخی از رجیسترهای (registrar) دامنه ارایه می‌ شود. صاحب دامنه با خرید این سرویس، از شرکت ثبت کننده دامنه می‌خواهد که اطلاعات اصلی دامنه را پنهان کرده و اطلاعات واسط را در Domain Privacy Protection دامنه نمایش دهد. این اطلاعات شامل ایمیل، آدرس، شماره تماس و اطلاعات مالک دامنه می‌ باشد، اطلاعات DNS دامنه همچنان نمایش داده خواهد شد. در این حالت زمانی که فردی بخواهد اطلاعات Domain Privacy Protection دامنه شما را بدست آورد، تنها اطلاعات واسط را مشاهده می‌ کند.

در نظر داشته باشید که این سرور برای تمامی پسوندهای دامنه (tld) ارایه نمی شود و تنها برخی از پسوندها امکان ارایه Domain Privacy Protection را در اختیار کاربران قرار می دهند. به عنوان نمونه IR از Domain Privacy Protection پشتیبانی نمی کند.

Domain Privacy Protection

7 روز هفته؛ 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم