ثبت دامنه

دامنه ، برند شما در فضای مجازی است. شما در اینترنت با نام دامنه خود شناخته خواهید شد و هر بازدیدکننده با استفاده از نام دامنه شما می تواند وب سایت شما را مشاهده کند. شما برای استفاده از نام دامنه دلخواه خود می بایست ابتدا آنرا برای مدت مشخصی ثبت کنید. پس از اینکه دامنه به نام شما ثبت شد، در طول مدت دوره ثبت، امکان استفاده از آن تنها برای شما امکان پذیر است

چرا دامنه خود را در PARSNAMES ثبت کنیم ؟

  • ثبت دامنه دلخواه در هر لحظه، در تمامی ساعات و روز های سال 24/7
  • ثبت دامنه به نام متقاضی
  • دسترسی قفل کردن دامنه برای امنیت بیشتر
  • ارائه کنترل پنل مدیریتی دامنه مبتنی بر وب
  • امکان تغییر name server های دامنه توسط مالک دامنه
  • امکان ثبت name server های اختصاصی دامنه با IP های مورد نظر

PARSNAMES به عنوان یکی از ثبت کنندگان دامنه در ایران ضمن ارائه تخفیف ویژه جهت ثبت دامنه های IR ، خدمات دامنه را نیز به صورت آنلاین و 24 ساعته ارائه می نماید .

همچنین ثبت دامنه های بین المللی PARSNAMES در رجیسترار ENOM و Onlinenic صورت می پذیرد. این رجیسترار ها که از قدیمی ترین رجیسترار های ثبت دامنه می باشند امکان ثبت و مدیریت دامنه را با امکانات خاص فراهم و خدمات ویژه ای به مالکین دامنه ارائه می نمایند.

تمدید دامنه

دامنه به عنوان نام سایت به مدت محدود و متناسب با پرداخت در اختیار مالکین است. با منقضی شدن دامنه ، سایت و سایر سرویسهای مربوطه مانند ایمیل از دسترس خارج خواهد شد. لذا تمدید دامنه اهمیت زیادی دارد. PARSNAMES، با نزدیک شدن به تاریخ انقضای دامنه پیامهای متعددی به صورت ایمیل و پیامک جهت یادآوری تمدید ارسال می کند. تمدید دامنه در PARSNAMES به صورت آنلاین و از داخل پرتال کاربری قابل انجام است .فایل های راهنما و پشتیبانی 24 ساعته تلفنی نیز در این راستا ارائه شده است .

هزینه تمدید همانند ثبت دامنه بوده و مشخصا با در نظر گرفتن شرایط و تعرفه های جاری ثبت کننده های دامنه اعلام می شود .

انتقال دامنه

با انتقال دامنه ارائه دهنده خدمات دامنه شما تغییر خواهد یافت ولی اختلالی برای نمایش سایت به وجود نمی آید . با انتقال دامنه خود به PARSNAMES می توانید از کلیه مزایا و خدمات دامنه بهره مند شوید

طبق قوانین بین المللی در روند انتقال ، دامنه یک سال نیز تمدید خواهد شد PARSNAMES بابت انتقال دامنه هزینه ای دریافت نمی نماید و تنها هزینه تمدید دامنه به مدت یکسال مطابق با جدول تعرفه دامنه ها اخذ خواهد شد.

  • نحوه انتقال دامنه از یک Registrar دیگر
  • نحوه انتقال دامنه از Onlinenic.com
  • نحوه انتقال دامنه IR
  • نحوه تغییر Name Server ها

پرسش و پاسخ

نام دامنه می تواند نام موسسه، برند، محصول یا فعالیتتان باشد که معرف شما در دنیای مجازی خواهد بود . نکات کلیدی برای انتخاب دامنه مناسب به شرح ذیل است :
با معنا بوده و در ذهن بماند.
کوتاه و مختصر باشد،اما بهتر است مخفف نباشد.
با توجه به زمینه شغلی و نوع مخاطبین قابل پیش بینی و حدس باشد.
تایپ آن ساده باشد.
تا حد امکان پسوند با زمینه فعالیت تطابق داشته باشد.
مدارک ضروری جهت ثبت دامنه با یک پسوند خاص درنظر گرفته شود.
معادل انگلیسی دامنه مد نظرهم گزینه خوبی برای ثبت است .
انتخاب پسوند های رایج یا ثبت انواع پسوند های مرتبط با یک نام خاص جهت جلوگیری از سو استفاده های آتی از این نام و وب سایت مرتبط با آن توصیه می گردد .
در نظر گرفتن مفاهیم مرتبط با رتبه سایت در موتور های جستجوضروری است، که در این رابطه پیشنهاد می شود نام دامنه را از میان 5 کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت مندرج در سایت انتخاب فرمایید.

در سلسله مراتب ثبت دامنه ، بعد از انتخاب نام دامنه ، انتخاب پسوند مطرح می شود که هم از دید کاربران و هم از دیدگاه موتورهای جستجو حائز اهمیت است .
پسوند ها صرف از نظر از نام انتخابی ، معرف زمینه کاری و نوع ارائه خدمات سایت به مخاطبین بوده ودر برخی موارد نیز به لحاظ جغرافیایی تفکیک خوبی خواهد داشت.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع دامنه و مفاهیم آن می توانید به راهنمای اطلاعات پسوند ها مراجعه نمایید .
پسوند های عمومی همانند com ،net ، org ،ir و یا co را انتخاب نمائید ودر صورت امکان تمامی پسوند های آزاد نام دامنه انتخابی خود را ثبت کنیدتا علاوه بر معرفی همه جانبه در بستر اینترنت، با سو استفاده های احتمالی از نام دامنه مواجه نشوید.

بعد از انتخاب نام و پسوند دامنه و اطمینان از عدم ثبت آن، میتوانید اقدام به ثبت دامنه نمایید.دامنه ها به صورت انحصاری و به مدت زمان معلوم ثبت می گردند و تا زمانی که شما آنرا مرتبا تمدید می نمایید دامنه متعلق به شما بوده و فرد دیگری امکان ثبت یا استفاده از آنرا ندارد. بدیهی است پس از انقضا و آزاد شدن نام دامنه سایرین می توانند نسبت به ثبت مجدد آن اقدام نمایند.
جهت ثبت دامنه فقط بر روی سفارش آنلاین کلیک کنید یا با بخش فروش شرکت تماس بگیرید.

برای اطمینان از آزاد بودن دامنه کافی است در بخش جستجوی دامنه ، نام دامنه و پسوند مورد نظر خود را وارد نمایید چنانچه اعلام شود دامنه آزاد است در اکثر مواقع به این معناست که دامنه قابل ثبت می باشد. برخی از سایتهای معتبر جهانی جهت بررسی وضعیت دامنه ها به شرح ذیل اند :
www.whois.sc دامنه های بین المللی
whois.nic.ir دامنه های ایران
www.whois.co دامنه های .co

هزینه ثبت ، تمدید و انتقال دامنه با هم برابر بوده ودر جدول تعرفه های دامنه ذکر شده است.تنها در صورتی که در زمان انقضا دامنه تمایل به تمدید دامنه داشته باشید ممکن است هزینه ای به نام جریمه دیرکرد تمدید دامنه نیز به این هزینه اضافه شود .
انتقال دامنه ها به ما هزینه ای نخواهند داشت اما در هنگام انتقال، دامنه یک سال تمدید می گردد که هزینه آن مطابق با هزینه مندرج با جدول تعرفه دامنه خواهد بود .

از ملزومات نمایش سایت و استفاده از امکانات میزبانی تحت یک دامنه خاص، تنظیم نام سرور ها جهت آدرس دهی درست به سمت سرور میزبانی وب می باشد تغییر نام سرور ها به آسانی و از طریق کنترل پنل پرتال کاربری میسر خواهد بود جهت دامنه هایی که توسط ما ثبت و مدیریت نمی شوند کافی است نام سرور های صحیح به ثبت کننده دامنه اعلام شود تا ارتباط دامنه با فضای میزبانی وب ما برقرار گردد . جهت اطلاع از نام سرور های صحیح کافی است به بخش تغییر نام سرور ها مراجعه یا با بخش پشتیبانی در تماس باشید .

با انتخاب گزینه تغییرdns تنها قادر خواهید بود از امکانات فضای میزبانی خریداری شده استفاده نمایید . در صورتی که با انتخاب گزینه انتقال دامنه با حفظ کامل مالکیت دامنه برای شما و بدون ایجاد تغییر و اختلال در میزبانی فعلی، دامنه از Registrant فعلی به PARSNAMES منتقل می شوید که شامل تمامی خدمات و امکانات دامنه های ما خواهد شد از مزایای خدمات دامنه توسط ما می توان به مالکیت 100% دامنه به نام کاربران، ارائه کنترل پنل مدیریتی دامنه و پشتیبانی 24 ساعته برای خدمات ثبت و تغییرdns اشاره کرد .

7 روز هفته؛ 24 ساعته پاسخگوی شما هستیم